Prekonáme svoju ľahostajnosť či lenivosť?

Autor: Ivan Sýkora | 4.6.2017 o 8:54 | (upravené 4.6.2017 o 9:01) Karma článku: 2,28 | Prečítané:  616x

Toto je moja osobná pozvánka nielen na pochod či diskusiu - ale na to najťažšie, zamyslenie sa a zmenu vlastného uvažovania. Máme pred sebou Veľký protikorupčný pochod 5.6. a my v Prievidzi aj diskusiu o progresívnom Slovensku.

Je mi jasné, že utorok podvečer má každý z vás desiatky iných možností ako tráviť čas. Polievanie záhradok, veget v tieni obľúbeného podniku, športovať, korzovať, nakupovať.....Rovnako aj v pondelok piateho júna sa trepať niekde do Bratislavy, či Košíc, či do "Přahy", ak ste Slovák v Čechách. Necháme to ozaj tak? Na mladých? Na iných? Zabudli sme za tie roky na emócie Novembra-89?

Áno, život nás dosť zvalcoval, je veľa dôvodov na pesimizmus, ale nie je dôvod rezignovať a prestať! Hoci ja sám cítim, že je ťažké vidieť svetlo na konci tunela.  Ale ešte stále sa nechcem vzdať tej nádeje! Dokonca takto: šiesteho šiesty o šiestej môžete v Prievidzi diskutovať s človekom, ktorý nielen verí v zmenu, ale tvrdí, že máme šancu stať sa jednou z najlepších krajín na svete?! (klik tu) Príde medzi nás Michal Truban a spoločne s jeho kolegom Martinom Dubécim sa budeme rozprávať o možnom progresívnom Slovensku!

Po tých sklamaniach alá Procházka, či Most-Híd a ohlásených nových nádejach v podobe Rybníčka, či Beblavého a spol. je to tretia reálna sila (od minulého víkendu hnutie), ktorá sa uchádza o priazeň nás občanov-voličov, ktorí chcú žiť normálne. V krajine za ktorú sa nebudú hanbiť a ktorú nebudú ovládať oligarchovia, kde mladí ľudia nebudú húfne utekať za hranice a nevracať sa domov, kde sa nebude šíriť hnedý mor!

Stále nezáujem? Mávnete rukou? Nenájdete si čas? Ja nie! Proste sme v štádiu, kedy sa musíme opäť a znovu občiansky a ľudsky angažovať, byť aktívny. Započúvajte sa do Mišových rozprávaní hocikde na webe (napr. tu v .lampe z decembra 2016) a pochopíte, že tu ide o viac ako o politiku. Ide o zmenu krajiny a nás samotných. Berte toto podujatie ako svoj príspevok k jej začatiu. Musíme začať od seba a prestať byť pasívny!
Už zajtra môžete ísť na veľký protikorupčný pochod v Bratislave (z PD napr. vlakom o 12,33), rovnako ako môžete podpísať protikorupčnú petíciu, či podpísať sa na hárok so súhlasom na vznik nového politického hnutia Progresívne Slovensko. Pred tým druhým podpisom vám odporúčame si prísť Trubana a spol. vypočuť naživo a spýtať sa ich otázky, ktoré chcete. Ja už mám tie svoje pripravené.

Neviem, či to je politika. Viem, že to je potrebné. Aby som neľutoval. A aby som na budúce mohol zostať na záhradke, počúvať hudbu, čítať knihu, športovať, žiť svoj normálny život v normálnej krajine. Ale teraz ešte nie, ak sme boli viac ako 27 rokov ľahostajní, tak pohár pretiekol a musíme zabrať!

Stačí málo či veľa? Vaša osobná účasť, aktivita, zmena, zamyslenie sa vo svojej hlave! Pondelok sa dúfam stratíme vo veľkom n-tisícovom dave. Treba sa odtrhnúť od ľahkého fb-lajkovania (v tejto chvíli cca 7tisí. like na FB) a skutočne sa zúčastniť!  A v utorok podvečer sa môžeme stretnúť v príjemnom prostredí galérie art point v Prievidzi, ak chcete! Teším sa na vás! Z rôznych podnetov mám pocit, že "Zabudnuté Slovensko" ožíva. Pripojte sa aj vy!

article_photo

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Návrat do škôl: Akú platnosť bude mať test v mojom okrese? (otázky a odpovede)

Od 26. apríla sa triedy otvoria podľa situácie v danom okrese.

Dobré ráno

Dobré ráno: Matovič ponížil Slovensko

Problémom nie je Sputnik, ale správanie expremiéra.


Už ste čítali?