Otvorený list dámam – emdéžetkárkam!

Autor: Ivan Sýkora | 4.3.2018 o 10:44 | Karma článku: 10,81 | Prečítané:  3553x

Milé dámy! Prihováram sa vám, ktoré sa chystáte zúčastniť na znovu obnovených oslavách MDŽ, na ktoré vás pozýva SMER. Nebudem vám to ani vyčítať, ani vás odhovárať, ja spravím niečo horšie, ja vám chcem vstúpiť rovno do svedomia!

Som dieťa socializmu, takže tento sviatok mám hlboko vrytý pod kožu. Ale už nie sme nevinní budovatelia lepších zajtrajškov. Nikdy by som nepredpokladal, že ešte aj po takmer 30tich rokoch od pádu komunistickej totality, bude tento sviatok zneužívaný takýmto nechutným spôsobom.

Dámy, ženy, matky! Naozaj vás to ani trochu netrklo po udalostiach posledných dní a po hroznej vražde dvoch mladých ľudí? Je mi ľúto, ak je takéto podujatie Vašou jedinou „kultúrnou“ udalosťou roka a ak kvetina, ktorú tam dostanete, je jednou z mála, ktorú vám niekto daruje.

Ešte viac ma bolí, že vy sami si neuvedomujete, čo táto pozlátka zakrýva! Ozaj nevidíte, že každá štvrtá z vás zažíva domáce násilie, že zarábate o štvrtinu menej ako muži a čo je hrôzostrašné a varujúce – štyridsať žien u nás od roku 2010 rukou partnera zomrelo! Ak sa niečo nezmení, štyridsiata prvá obeť môže byť vaša suseda, kolegyňa či príbuzná…“  (to už doslova citujem zo skvelého článku Michala Hvoreckého, ktorý som pre vás odomkol a dávam do pozornosti, aj vám aj vaším blízkym!)

Nič?! Nepomáha?! Prosím tu nejde o politiku, o nejaký Istanbulský dohovor, tu ide o vaše-naše životy, o Vaše duše a rany, ktoré sa do nich ukladajú! Možno ste slepé a tak ako doma, aj tu akceptujete, že títo „fešáci“, čo vás na mítingoch ohurujú, žijú vlastne dvojitý život, ako ho musíte žiť aj vy! Len s tým rozdielom, že ten ich je nechutne iný a žiaľ aj na váš úkor!

Väčšina z vás ste matky! Máte svoje dcéry, nevesty, vnúčence. Vám naozaj nedochádza, že už nečakáme len na 41.obeť z rúk „partnera“, ale že nabudúce to môže byť práve Vaša dcéra, ktorú namiesto k oltáru uložíte vo svadobných šatách do truhly. HROZNÉ!!!!
Neprajem vám to, ale nechápem, že to tak necítite, nevnímate to, že vás to nebolí. Desí ma to!! Lebo tu platí to staré známe, že nepýtaj sa komu zvonia do hrobu, to zvonia aj Tebe!

Špeciálna rada pre Prievidžanky, kde je míting plánovaný dnes v nedeľu 4.marca. A nakoniec uplatniť ju môžete vy všetky, po celom Slovensku. Dajte si tie karafiáty či ruže, ktoré si prevezmete z rúk „predstaviteľov strany SMER – sociálna demokracia“, nie do vázy, ale do alobalu. Vydržia vám tak dlho. Veľmi dlho. Len počítajte s tým, že skôr či neskôr sa na povrchu objaví kvapka krvi.

p.s. na úplný záver tri inšpirácie, jedna z minulosti, dve čerstvé aktuálne:

citát z kalendára: MDŽ je sviatkom žien a boja za ich rovnoprávnosť. Vznikol na Medzinárodnej ženevskej konferencii v roku 1910. Ako dátum tohto sviatku bol stanovený 8. marec na počesť veľkého štrajku 40 000 newyorských krajčírok z textilných tovární, ktorý sa konal v roku 1908. Tieto bojovali za zrušenie desaťhodinového pracovného času, proti nízkym mzdám a zlým pracovným podmienkam.

citát z čerstvých správ z webu:  Ženy v Španielsku chcú 8. marca na Medzinárodný deň žien prvý zorganizovať celonárodný štrajk proti nepoctivému mzdovému odmeňovaniu, domácemu násiliu a prevažujúcej „macho“ kultúre v krajine. (telegraph)

a obrázok, ktorý to celé dokonale ilustruje, žiaľ:

MDŽ 2018MDŽ 2018 (Shooty)
Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Návrat do škôl: Akú platnosť bude mať test v mojom okrese? (otázky a odpovede)

Od 26. apríla sa triedy otvoria podľa situácie v danom okrese.

Dobré ráno

Dobré ráno: Matovič ponížil Slovensko

Problémom nie je Sputnik, ale správanie expremiéra.


Už ste čítali?